Πρόσκληση για συμμετοχή στην έκθεση Tour Natur

Η περιφερειακή ενότητα Ευρυτανίας, το Επιμελητήριο Ευρυτανίας και ο δήμος Καρπενησίου προτίθενται να συμμετάσχουν στην διεθνή τουριστική έκθεση 13η Tour Natur που θα διεξαχθεί στο Düsseldorf της Γερμανία μεταξύ 2&4 Σεπτεμβρίου 2016.
Η TourNatur είναι η μοναδική έκθεση στην Γερμανία για πεζοπορία και ορειβασία, η οποία απευθύνεται άμεσα στο καταναλωτικό κοινό. Το 92% των επισκεπτών είναι ιδιώτες οι οποίοι προσέρχονται στην έκθεση για να ενημερωθούν ή να αποφασίσουν για τις επόμενες διακοπές τους.
Αξιοσημείωτη ειναι η μεγάλη αγοραστική δύναμη των επισκεπτών της έκθεσης, οι οποίοι ανήκουν στις ομάδες με υψηλό εισόδημα: 53% έχουν εισόδημα πάνω των € 2.000, από τους οποίους το 20% κυμαίνεται από € 2.601 – 3.600 και το 26% κερδίζει πάνω από € 3.601 το μήνα.
Καλούμε τους επιχειρηματίες μέλη του Επιμελητηρίου Ευρυτανιάς που επιθυμούν να λάβουν μέρος στην έκθεση να επικοινωνήσουν με την υπηρεσία του Επιμελητηρίου. Τονίζουμε ότι το υλικό που θα προσκομισθεί θα πρέπει να είναι ξενόγλωσσο. Κόστος συμμετοχής μη κύρια καταλύματα 100€ και κύρια καταλύματα 150€. Το υλικό θα πρέπει να βρίσκεται στα γραφεία του Επιμελητηρίου μέχρι τις 29/08/2016
Τηλέφωνο: 2237080036, 6976337977
e-mail: info@epimelitirio-evrytania.gr,